24 0

Publicat per  dins Consultes

” En cas de venda d’un pis, és requisit imprescindible obtenir la cèdula d’habitabilitat i certificat energètic?”

Efectivament, de conformitat amb l’article 8 del Decret 55/2009 de 9 d’abril i el Real Decret 235/2013 de 5 d’abril, és obligatori tenir la cèdula d’habitabilitat i la certificació d’eficiència energètica en cas de venda o lloguer, excepte quan no es disposi de la cèdul·la, però s’aporti certificat emès per tècnic competent conforme l’habitatge podrà obtenir la cèdula després de les rehabilitacions necessàries per subsanar els incompliments d’habitabilitat detectats.

Pel què fa al certificat d’eficiència energètica, en queda exclosa, entre altres motius quan es tracti d’edificis que es comprin per a reformes importants i/o el seu enderroc.

Deixa un comentari

* obligatori

Aquest lloc web utilitza galetes perquè vostè tingui la millor experiència d'usuari. Si continua navegant està donant el seu consentiment per a l'acceptació de les esmentades galetes i l'acceptació de la nostra política de cookies.